Mé jméno je Alex Devero.
Jsem designér, developer & podnikatel z České Republiky.

Jsem designér, developer a podnikatel samouk z České Republiky. Technologie, design a podnikání jsou mou celoživotní vášní/posedlostí. Mým životním cílem je použít technologii a změnit svět. Designu, tvorbě webových stránek, vytváření interaktivních zážitků a podnikání se věnuji od svých 11 let. Jsem zběhlý v designu, web developmentu a UI/UX designu. Krom práce se též věnuji psaní na mém blogu. Nyní jsem na cestě jejímž cílem je mít pozitivní dopad a změnit svět.


Hodnoty

Jsem oddaný modernímu a čistému designu. Jsem zastáncem struktury, jednoduchosti a čistoty, jak v designu tak v kódu. Krásné je lepší než ošklivé. Jednoduché je lepší než složité. Složité je lepší než komplikované. Věřím, že každý řádek kódu a prvek v designu mám mít svůj účel či funkci. Organizace a konzistence jsou pro mě velmi důležité.


Dovednosti

Co se technologií týče, mezi mé nástroje patří HTML5, CSS3, SASS, PostCSS, JavaScript (ES6/ES7) a verzovací systém Git. Rovněž rád používám frameworky Bootstrap a Foundation, platformu NodeJS a OOP. Když chci použít nějakou JavaScript knihovnu, volím ReactJS a jQuery. Používám automatizační nástroj Gulp a bundler Webpack.

Některé společnosti s nimiž jsem pracoval:

Některé publikace do kterých přispívám: