Mé jméno je Alex Devero.
Jsem designér, developer a podnikatel.

Jsem designér, developer a podnikatel samouk z České Republiky. Technologie, design a podnikání jsou mou celoživotní vášní/posedlostí. Mým životním cílem je použít technologii a změnit svět. Designu, tvorbě webových stránek, vytváření interaktivních zážitků a podnikání se věnuji od svých 11 let. Jsem zběhlý v designu, web developmentu a UI/UX designu. Krom práce se rovněž věnuji psaní na mém blogu.


Hodnoty

Jsem oddaný modernímu a čistému designu. Jsem zastáncem struktury, jednoduchosti a čistoty, jak v designu tak v kódu. Krásné je lepší než ošklivé. Jednoduché je lepší než složité. Složité je lepší než komplikované. Věřím, že každý řádek kódu a prvek v designu mám mít svůj účel či funkci. Organizace a konzistence jsou pro mě velmi důležité.


Dovednosti

Co se technologií týče, plně ovládám HTML5, CSS3, SASS, PostCSS, JavaScript (ES6/ES7) a verzovací systém Git. Jsem zběhlý ve frameworcích Bootstrap a Foundation, platformě NodeJS a OOP. Když chci použít nějakou JavaScript knihovnu, volím ReactJS a jQuery. Používám automatizační nástroj Gulp a bundler Webpack.

Často kladené dotazy.

Kolik bude práce stát?

Úvodní konzultace projektu je zdarma. Cena webu (1-6 stránek) se pohybuje v rozmezí 6.000–13.000 Kč. Cena webu s více jak 6 stránkami začíná na 13.000 Kč. Konečnou cenovou kalkulaci vytvářím na základě naší úvodní konzultace. Mějte prosím na paměti, že komplexita designu a použité technologie mohou zvýšit (nebo snížit) konečnou cenu. Má hodinová sazba je 950 Kč/hod.


Jak dlouho práce potrvá?

Návrh a stavba malého webu (1-6 stránek) zabere zpravidla 9 dní. V případě složitější projektů práce zabere zpravidla 2 týdny či více. Čím menší je počet stránek, tím rychleji práce probíhá a naopak.


Co bude tvým výstupem?

Výstupy záleží na rozsahu práce. Pokud je mým úkolem design i stavba webu, mým výstupem jsou PSD soubory, dále HTML, CSS a JavaScript (komplet stránka), popřípadě další soubory se zdrojovým kódem. Pokud je mým úkolem pouze design, jsou mým výstupem PSD soubory pro vašeho kodéra.


Jak bude probíhat spolupráce?

Prvním krokem je úvodní schůzka či hovor při kterém si vyjasníme Vaše očekávání, a způsob, jakým vám mohu pomoci. Můj design proces probíhá v těchto krocích: uživatelský výzkum, tvorbu wireframů, moodboard, skicování vizuálního stylu, finalizace vizuálního stylu, zpracování homepage, zpracování podstránek, návrh interakcí, optimalizace pro retina displeje, kódování a následná optimalizace kódu. V průběhu tohoto procesu budete pravidelně informován o stavu prací. Rovněž si můžete vždy vyžádat ukázky pro posouzení aktuálního stavu.


Jsi k nalezení na sociálních sítích?

Ano, najdete mě na Twitteru, GitHubu, CodePenu, Facebooku, LinkedIn, Dribbble, Behance a Telegramu.


Můžeme se setkat osobně?

Co se týče Prahy, ano, můžeme se domluvit na osobním setkání!